Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri ye dair her şey burada. Kayseri Kent Haberleri kayseri firmaları kayseri spor. KAYSERİ KENT PORTALI / Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç:
Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç:

      Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç, Erciyes Teknopark'ın 85 teknoloji geliştirme bölgesinde 7. sırada olduğunu söyleyerek, 2020 yılında da ArGe firmalarının ihracattaki performanslarını yükseltmek amacı ile kümeleşme çalışmalarını hızlandıracaklarını söyledi.

     Prof. Dr. Recai Kılıç, Erciyes Teknopark'ın 2019 yılını değerlendirerek 2020 hedeflerini açıkladı. 2019 yılı içerisinde 64 üniversite sanayi işbirliği projesine imza atıldığını ve 88 patent başvurusunun bulunduğunu aktaran Kılıç, "Erciyes Teknopark 2007’de kurulmuştur. Günümüze kadar yoğun bir şekilde gelen Teknoparklardan bir tanesidir.

      235 teknoloji tabanlı bir merkezimizdir. Organize olmuş bir merkezdir. Akademisyenlerimizle endüstri kuruluşlarımızı birleştiren ve girişimcilerin proje fikrinden itibaren firmalaşmasını sağlayan ekosistemin organize edilmiş bir merkezidir.

      Bünyemizde 235 teknoloji ArGe firmasına ulaşmış durumdayız. Bu ArGe firmalarımızda bin 200’ü aşmış ArGe personeli istihdam edilmektedir. Şuan 388 kadar bir ArGe projesi aktif olarak yürütülmektedir. 2077’den itibaren düşündüğümüzde ise, 1200 ArGe projesi ve bunlarla birlikte 700 milyonu aşan ArGe bütçesine ulaşmış durumdayız.

     İhracat anlamında ArGe firmalarımızın ekonomimize kazandırdığı rakam ise, 30 milyon doları geçmiş durumda. Akademik tabanlı firmalarımıza baktığımızda bu sayının 72 olduğunu görüyoruz. Bu sayı bize gurur veriyor. Teknolojiye yön veren gelişim süreçlerini akademi bazlı firmaların yönlendirdiğini biliyoruz. Türkiye’de bu sürece hızla devam ediyoruz.

      Üniversite - sanayi işbirliği açısından da yine ivmelenen bir sürecimiz var. 2019 yılı içerisinde 64 üniversite sanayi işbirliği projesine daha imza atılmış durumda. 88 patent başvurusu var. Patent başvurularımızdan 2 tanesi lisanslanmış, biri de devredilmiş durumda. Bu da Türkiye’de ilklerden birisi. Devlet üniversiteleri açısından bu devir işlemi ilk yaşanan süreçlerden. Bunu da yaşamaktan dolayı gururluyuz" dedi.

     Erciyes Teknopark'ın gelişen ve büyüyen bir yapısının olduğunu kaydeden Kılıç; bunlardan ilki mekanik kuluçka denilen, daha büyük ölçekli bir ofis ortamından atölye ortamına geçiş aşamasında bir merkez kurduklarını aktararak; "Şuan inşaatına başladık. Gerekli finansman desteklerini sağladık.

     2020’nin ikinci yarısından 8 tanesini hizmete almış olacağız. Atölye tarzı kuluçka merkezlerinde ofis ortamının dar geldiği daha büyük ArGe projelerini yapmak isteyen firmalarımıza alan tahsis etmiş olacağız. Bu süreci 2020 yılının ikinci yarısı tamamlamış olacağız. 8 tanesi devreye girecek.

     Geriye kalan 16 tanesi için de planlarımızı 2020 yılının içerisinde yapmış ve finansmanını sağladığımız takdirde devam etmiş olacağız. Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesinde bu ölçeklendirmenin daha büyüğünde hangar yapısına ve fabrika ortamına ve benzer şekilde ArGe çalışmalarının yapılabileceği teknoloji tabanlı büyük ölçekli protetip geliştirme tesislerimizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Böyle bir yer tahsisi yapıldıktan sonra da bu projelerimizde yine önümüzdeki yıllar içerisinde canlandırmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

      "100 hedefimiz vardı, 60'a yakın başvuru aldık"
Üniversite - sanayi işbirliğine değinen Prof. Dr. Recai Kılıç, 2019 yılı içerisinde 64 tane sanayi işbirliği projesi gerçekleştiğini bildirdi. 100 talep 100 proje sloganı ile yola çıktıklarını ve 1 yıl dolmadan hedeflerine ulaşmayı amaçladıklarını belirten Kılıç; "Teknoloji transfer ofisimizde üniversite - sanayi işbirliği modülümüz var.

      Akademi ile sanayi arasında bağı sağlayan sanayi problemlerini eşleştiren, gerekli akademik personellerin problemlerle uğraşmasını sağlayan, hem üniversitelerin hem de sanayi tarafının haklarını belli bir çerçevede sağlayan önemli modülümüz var. Bu modül çerçevesinde 2019 yılı içerisinde 64 tane sanayi işbirliği projesi gerçekleşti.

     Akademisyenlerimize hazırladıkları proje desteği sağlayan birimimiz ayrıca söz konusu. Yine bu bağlamda üniversite - sanayi işbirliği ve modülünü geliştirdiği ve hep beraber katkı verdiği önemli bir projeyi açıkladık.

      100 talep 100 proje sloganı ile yola çıktığımız, tanıttığımız bir proje. Bu kapsamda sanayi kuruluşlarımız ile ilgilendikleri ArGe problemlerini üniversiteye taşıyarak, üniversitede eşleştirmesini yapıyoruz. Türkiye’de ilk defa olacak şekilde üniversite kaynaklarımızdan sağladığımız bir proje olmuş oldu.

     Proje sanayi tarafından da ilgiyle karşılandı. 100 hedefimiz vardı, 60’a yakın başvuruyu aldık, değerlendirdik, eşleştirdik, sözleşmelerini yaptık. BAP birimine sunulmuş durumdadır. Dün kurul toplantımız vardı. Orada da geçen projelerimiz oldu. Hedefimiz bu 1 yıl dolmadan 100 hedefine ulaşmak.

     Sanayi kuruluşlarımız ile önemli bir köprü kurulduğunu söyleyebilirim. Ülkemizde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının geliştirmiş olduğu son bir kaç yıl içerisinde ArGelerin artırılması üzerine politika izleniyor. Kayseri’de de şuan 14’e ulaşan ArGe ve tasarım merkezi oluşmuş durumda.

     Bunların kurulması, personellerinin yetiştirilmesi, proje yazılması ve diğer işlemlerin de yine üniversite sanayi iş birliğimiz teknoloji transfer ofisimiz etkin bir şekilde görev almakta. Kayseri’de ilk kurulan Şeker Fabrikası ArGe ünitesini de yine bizim transfer ofisimizdeki arkadaşlarımızın desteği ile kurduk. ArGe merkezimize yönelik çalışmalarımız artarak devam etmekte" şeklinde konuştu.

    "ERBAN Türkiye’de akredite olan 14 melek yatırımcı ağından bir tanesi konumunda"
Erciyes Teknopark bünyesinde bulunan ERBAN'ın Türkiye’de akredite olan 14 melek yatırımcı ağından bir tanesi konumunda olduğunun altını çizen Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü;

     "Girişimcilikte de iddialıyız. Sera kuluçka merkezimiz Türkiye'deki kuluçka merkezleri içerisinde en iyi işleyen kuluçka merkezlerimizden bir tanesi. Girişimcilik fikri olan, projesi olan özellikle teknoloji tabanlı ve yenilik içeren projelere sahip olan arkadaşlarımızı, girişimcileri kuluçka merkezimizin bünyesinde değişik imkanlar sunuyoruz.

      Daha sonraki süreçte bir projeye dönüşüp firma aşmasına gelmesinde önemli katkılar sağlıyoruz. Firmalaştıktan sonra da bunların yatırıma ihtiyacı olduğu için yatırımcının önüne çıkarılması yönünde bir takım faaliyetlerimiz var.
     
      Benim İşim Girişim Yarışması kurumsallaşmış durumda. Bu sene inşallah 3.’sünü gerçekleştireceğiz. Proje fikri olanları yönlendiriyoruz. Belli bir aşamaya geldikten sonra da final aşamasında olan girişimciler ile değişik ödüller veriyoruz ve firmalaşmaları yönündeki engelleri kaldırarak bünyemizde yer veriyoruz.

      Bu girişimcileri firmalaştırdıktan sonra yatırıma ihtiyacı olan süreçlerinde de ERBAN devreye giriyor. Gururla söyleyebiliriz Türkiye’de akredite olan 14 melek yatırımcı ağından bir tanesi konumunda. ERBAN yatırımcı üye vasıtası ile girişimcilere yatırım yapılıyor.

       Önlerindeki finansman engelleri kaldırılarak bu girişimcilerin daha büyük gelişim göstermelerini sağlıyoruz. Önümüzdeki 14 Ocak'ta bir etkinliğimiz var. Erciyes Dağı'nda gerçekleştireceğimiz bu etkinlikte ulusal çapta iş dünyasının önemli isimlerini ağırlayacağız. Girişim sermayesini buraya çekerek girişimcilerin sağlamış olduğu performansların değerlendirilmesi gibi süreci de orada işleteceğiz."

      Erciyes Teknopark'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yayınladığı performans endeksinde 85 teknoloji geliştirme bölgesi arasında 7. sırada bulunduğunu ve bundan gurur duyduklarını dile getiren Kılıç; "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın özellikle teknoloji geliştirmek için her yıl yayınlamış oldukları performans endeksi söz konusu. 2018 yılı içinde açıklandı geçtiğimiz günlerde. Türkiye’de şuan 85 tane teknoloji geliştirme bölgesi arasında Erciyes Teknopark 7. sırada yer aldı.

       Bu bizi gururlandırdı. Önümüzdeki Teknopark sıralamasına baktığımız zaman Türkiye'deki en büyük ilk 3 ilden çıktığını görüyoruz. Onun dışında Anadolu’dan giren tek Teknopark konumundayız. Son 5 yıla baktığımızda performans endeks sıralamasında genelde ilk 10 içerisinde yer almış durumdayız. Bu da Erciyes Teknopark'ın başarısının tesadüf olmadığının bir kanıtı" dedi.

      Erciyes Teknopark olarak 2020 planlarına da değinen Prof. Dr. Recai Kılıç; "2020 yılı içerisinde mekanik kuluçka merkezini aktif hale getirip girişimciler ile buluşturmak istiyoruz. Ar-Ge firmalarımızın ihracattaki performanslarını yükseltmek amacı ile kümeleşme çalışmalarını hızlandıracağız.

      Bu kümede yer alan ihracat yapan firmalarımızı destekleyeceğiz. Kendi bünyemizdeki transfer ofisi içerisinde Avrupa işletmeler ağındaki faaliyetlerimizi de 2020 yılında arttırarak özellikle TR 2 Bölgesi dediğimiz Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesindeki firmaların Avrupa Birliği içerisindeki firmalar ile münasebetini geliştirmek ve yapacakları ihracat aşamalarında onlara destek vermek amacı ile etkin bir biçimde çalışacağız.

      Geçtiğimiz günlerde ilk kısmını başarı ile tamamladığımız bir programımız var. Özellikle Sanayi Teknoloji Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından organize edilen çok uluslu girişimcilik programıdır. 2019 yılında çok uluslu girişimcilere verilecek olan eğitimi üstlendik, bir kısmını gerçekleştirdik.

      2020 yılında bu eğitim devam edecek. Çalışmalarımızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. Erciyes Üniversitesi’nin uluslararsılaşma hedefi kapsamında yapmış olduğu uluslararası proje çalışmalarına bizim teknoloji transfer ofisimizdeki proje destek birimimiz ile yoğun bir şekilde destek vereceğiz. Akademisyenlerimize uluslararası proje çağrıları ile bilgilendirme yapacağız" diye konuştu.Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit55
Oluşturma 13 Ocak 2020 Pazartesi 08:13

 

Firma Tanıtımı
MUTFAK DOLABI NEVŞEHİR STİLL MUTFAK
Mutfak Dolabı Nevşehir Still Mobilya, Nevşehirde mutfaklara hayat vermeye devam ediyor. Sizde Nevşehir'de modern, kaliteli ve kullanışlı mutfaklara sahip olmak istiyorsanız; Mutfak Dolabı Nevşehir Still Mobilya olarak yanınızdayız.
HASTA BAKICI İZMİR KARŞIYAKA ŞUBESİ ALYA DANIŞMANLIK
Hasta bakıcı izmir Karşıyaka şubesi yaşlı bakıcı,izmir hasta bakıcı hemşire ve diğer ev çalışanları temini konusunda her zaman yanınızda. Yaşlı bakıcı izmir
iSTANBUL PANJUR ÜRETİCİSİ ALMES PANJUR İMALATI ATAŞEHİR KADIKÖY ÜMRANİYE ÜSKÜDAR
istanbul Panjur Üreticisi Almes Panjur imalatı Ataşehir Ümraniye Üsküdar Kadıköy ilçeleri ve tüm istanbulda hizmet vermektedir. Panjur istanbul
İŞ ELBİSELERİ KAYSERİ SÜMEROĞLU İŞ ELBİSELERİ
Ürünler tamamen kendi imalatımız olup sizlerin zevkine ve beğenisine göre imalat yapıyoruz. iş elbiseleri kayseri imalatçısı Sümeroğlu İş Elbiseleri
MUTFAK DOLABI KAYSERİ REFERANS MOBİLYA
Referans Ahşap Mobilya Mutfak Dolabı Kayseri , Mutfak tezgahı ve mobilya imalatçısı olarak Kayseri'de hizmet vermektedir. En modern mutfak dolabı çeşitleri için web sitemizi ziyaret ediniz.
BAKIRKÖY PSİKOLOG GÜLCEM YILDIRIM BAHÇELİEVLER PSİKOLOG BEYLİKDÜZÜ PSİKOLOG İSTANBUL
bakırköy psikolog , bahçelievler psikolog seçeneklerin çok olduğu bir bölge. Bahçelievler psikolog olarak 8 yıldır bu bölgede, özel bir klinikte danışanlarıma hizmet vermekteyim. Psikoterapi yaklaşımım bütüncül psikoterapi tekniğidir. beylikdüzü psikolog
DECORATIVE PROFILE MANUFACTURER MNF PLASTIC
Decorative profile manufacturer. Mnf Plastik sells d ecorative profiles at home and abroad. Wooden decorative profile,chromium decorative profile,aluminum decorative profile manufacture in Turkey.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2019 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 

E-Posta: bilgi@kayserikent.com