Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > KAYSERİ FİRMA REHBERİ / DEPO RAFI FİRMALARI DEPO RAF SİSTEMLERİ SOMÇELİK
DEPO RAFI FİRMALARI DEPO RAF SİSTEMLERİ SOMÇELİK

Depo Rafı , Depo Raf Sistemleri üretimi yapan Somçelik Depo Raf Firmaları arasında sektörün öncüsüdür. Sırt sırta depo raf sistemleri , Dar koridor depo raf sistemleri, içine girilebilir depo raf , Mezzanin depo raf , Konsol kollu depo raf , Kayar depo raf sistemleri imalatı yapmaktadır.

Sırt Sırta Raf Sistemleri - Tek Palet Derinlikli

Sırt Sırta Raf Sistemleri, özellikle farklı ebatlardaki paletlerin, sepet, konteyner, sandık ve sepet ile istiflenecek çeşitli ürünlerin depolanmasını sağlayan, geniş kullanım olanağı sağlayan en çok tercih edilen ve en ekonomik depolama sistemlerinden biridir....

İlk giren ilk çıkar (FIFO) prensibine dayanan sistem,  çok çeşitli ve fazla miktarda olan ürünün depolanmasına olanak sağlar. İstenilen ürüne, ihtiyaç duyulduğunda hızlı ve direkt erişim sağlanabilen sistemdir. Her ürün birbirinden bağımsız olarak kolaylıkla yerleştirilebilmekte ve taşınabilmektedir.

İhtiyaca uygun şekilde yükseklikleri ve genişlikleri ayarlanabilen modüller sayesinde her alanda kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Neden Tercih Edilir

Yükleme manuel veya otomatik istif makinalarıyla yapılabildiği gibi aynı zamanda elle de yapılabilmektedir.
En küçük alanlarda bile büyük depolama alanları oluşturularak, maksimum yer kullanımı sağlanmaktadır.
Ayak profillerinin yüksekliği ve traverslerin uzunluğu, ihtiyaç ve taleplere göre ayarlanabilmektedir.
Traverslerin tırnak sisteminin, kolayca sökülüp takılabilme özelliğinden dolayı hızlı ve güvenli monte edilebilmektedir.
Sırt Sırta Raf Sistemleri sağlam ve güçlü bir yapıdadır, depolanan ürünlerinizi ezilme vb. zararlara karşı koruma altına alır.

Dar Koridor Raf Sistemleri

Dar Koridor Depo Raf Sistemleri (VNA) depolama alanını maksimum verimle kullanabilmeniz için koridorların minimum ölçüde daraltıldığı depo raf sistemidir. Paletlerin yükleme ve boşaltma işlemlerini yapacak olan istifleme aracı, koridor boyunca sadece kendisine belirlenen yolda hareket eder.

Dar Koridor Depo Raf Sistemi depo alanınızın özellikle yüksekliğinden maksimum fayda sağlamak amacıyla tasarlanan çalışma koridorları daraltılarak en üst seviyede istiflemenin yapılabildiği Depo Raf Sistemleridir. Bu sistemin tercihinde öncelikle depo zemini önemli bir faktör olup sonrasında istiflenecek malzemenin özellikleri, depolama da gereken hız yoğunluğu, ürüne erişilebilirlik, kullanılacak forklift tipi gibi farklı unsurlara göre hareket edilmektedir.

Yükleme ve boşaltma için özel istif araçlarının kullanıldığı bu depolarda, üniteler kullanılacak özel istif aracına göre 14 - 15 mt yükseklikte yapılabilmektedir.  Kullanılan özel istifleme araçları (Man-Up), koridor kenarlarına montajı yapılan kılavuz rayları veya zemin içine döşenen elektronik takip sistemi aracılığla hareket eder.

Oldukça yüksek olan bu depolama sisteminde üst katlarda bile palet yükleme boşaltma işlemlerinin yanı sıra, palet üzerinden manuel sipariş hazırlama da yapılabilmektedir.

Avantajları
Depo alanından maksimum faydalanma
Sipariş toplama ve depolama için aynı rafın kullanımı
Direk ve Hızlı ürün erişimi

İçine Girilebilir Raf Sistemi - Drive-in

İçine Girilebilir Depo Raf Sistemlerinde,  Ünitelerin arasında koridor olmadığı için depo alanından en yüksek oranlarda faydalanılmasını sağlar. Bu sebepten dolayı en verimli sistemlerden biridir.

Aynı nitelikte ve çokça paletli ürünün depolanması için idealdir.  Forklift sistemin içinde hareket eder ve paletlerinizi sondan başa doğru depolar. Bu sebepten dolayı daha çok ilk giren son çıkar prensibi ile kullanılabilmekte olduğundan aynı ürünlerin depolanacağı alanlarda tercih edilmektedir.

Ancak ilk giren ilk çıksın isteniliyorsa  (drive-through) depo alanının önünde ve arkasında forklift hareket alanları olan sistemlerde kurulabilmektedir.

Sistemin yüksekliği ve kat aralıkları,  deponuzun yüksekliği  ve depolayacağınız ürünlere göre belirlenmektedir.

Yükleme ve boşaltma sırasında hızlı hareket etmenizi sağladığı için zamandan kazandır.

Mezzanin Raf Sistemleri -  Çok Katlı - İçine Girilebilinir

Mezzanin depo raf sistemleri, depolama tesislerinizde yükseklikten maksimum istifade ederek kullanım alanlarınızdan iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Bu yüzden depolama için alan yüksekliğini kullanamayan tesisler için başlıca çözüm yollarından biri olmaktadır.

Demonte olması, yapısının ve boyutlarının değiştirilebilmesi, gereksiniminize göre uyarlanabilir olmasına, ihtiyaç duyulduğunda ekleme yapılabilmesine yada taşınabilir olmasına imkan sağamaktadır.

Hızlı ve kolay montaj yapılabilmesi ve diğer raf sistemleriyle uyumlu olması, uygulamalarda tercih edilirliğini arttırdığı gibi ürün çeşitliliğinin fazla olduşu elle yükleme yapılacak yerlerde  gruplandırma, sipariş hazırlama, ürün toplama ve ürün stoklamada kolaylık sağlanmaktadır.

Mezanin raf sistemlerinde raf ayakları kullanılarak platform sistemi oluşturulur ve yürüme platformlarının üzerinde manuel transpaletler kullanılbilmektedir.

Konsol Kollu Depolama Rafı

Konsol Kollu Raf Sistemleri dikey ayaklar üzerine takılan ve öne doğru uzanan yatay kollardan oluşur. Profiller, borular, çubuklar gibi uzun olan ürünlerin istiflenmesinde kullanılırlar. Alandan kazandırır ve hareket kolaylıgı sağlar.

İstiflenecek ürünlerin yükseklik ve ağırlıkları göz önüne alınarak, amacına göre tek taraflı veya çift taraflı olarak kullanılabilmektedir. İhtiyaç duyulan ölçü büyüklüklerde imal edilebilinirler. Konsol kollu raf depolanacak ürünlerin yüksekliğine ve ağırlığına uygun  şekilde monte edilebilmektedir.

Hem iç hem de dış mekânlarda kullanımı güvenli olup hareket kolaylığı sağlaması  vinç,  forklift benzeri istifleme araçları vasıtasıyla hareket ettirilebilmesini mümkün kılar.

Kayar Raf Depo Raf Sistemi

Kayar raf sistemlerinin özelliği, eğimli yapısı ve makara kanalları sayesinde, paletli ürünlerinizin hiç bir güç uygulamadan yükleme alanından boşaltma alanına doğru kontrollü bir şekilde akışın sağlandığı depo raf sistemi olmasıdır.

Fifo, yani ilk giren ilk çıkar prensibi ile çalışmaktadır ve bu düzenli bir sipariş hazırlama sistemine sahip olmanızı sağlar.

Yükleme ve boşaltma alanları ayrı olup, bir çok kanal yan yana ve üst üste gelerek, hem  depo alanınızın yüksekliğinden, hemde genişliğinden maksimum seviyede istifade edebilirsiniz.

Kayar raf sistemleri tüm endüstriyel alanlarda ve dağıtım sektörlerinde kullanılabildiği gibi, daha çok sevkiyata hazırlık, ara depo, mal kabul ve sevk alanlarında kullanılmakta olup, depolama ömrü kısa olan veya çabuk bozulabilecek ürünlerin kontrolu açısından rahatlık sağlaması yönüyle de tercih sebebi olmaktadır.

Mekik Shuttle Depo Raf Sistemi

Mekik Shuttle Depo Raf Sistemi temel olarak  Drive-in Depo Raf Sistemi ile aynı yapıdadır. Ancak forkliftlerin depo raf koridoruna girmesine gerek kalmadan "Mekik" (Shuttle) adı verilen elektrikli ve radyo kontrolü ile çalışan  bir taşıyıcı ile ürünlerin raf kanalları boyunca yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlanır.

Yüksek yoğunluklu yarı otomatik bir depolama sistemi olan Mekik Depo Raf Sistemleri FIFO (ilk giren ilk çıkar) veya FILO (ilk giren son çıkar )prensibi ile çalışmaktadır ve depo alanında maksimum kullanımına olanak sağlamaktadır.

Sistemde tüm yükleme ve boşaltma işlemleri ön koridorda yapılır. Paletlerin derinlemesine istiflenmesi ve istiflendiği yerden alınması işlemleri, operatörün uzaktan kumanda aracılığıyla gönderdiği komutlar ile sağlanır. Mekik cihazına gönderilen komutlar sırasıyla otomatik olarak gerçekleşir. Bu sayede Drive-in sisteme göre ortalama iki kat daha hızlı çalışan sistem de her türlü istifleme aracı ile çalışmak mümkündür.

Mekik cihazları elektromekanik bir yapıyadadır ve gücünü aküsünden alır. Lazer okuyucuları sayesinde Drive-in sisteme göre hızlı olmasının yanı sıra güvenlik açısından da daha kullanışlıdır. Her kata farklı ürün yerleştirilebilinir ve farklı ölçülerdeki paletler ile çalışılabilinir. 

Avantajları
Farklı ensafta ürünlerin depolanmasına uygundur.
Hassas yükleme ve boşaltma özelliğine sahiptir.
Yükleme ve boşaltma süresinin azaltılmasını sağlar.
Raflar koridorlarına forklift girmediği için daha güvenlidir.
Farklı ölçüde paletlerle uyumludur.

Giydirme Raf Sistemleri - Silo

Giydirme Depo Raf Sistemleri,  betonarme yapılara göre çok daha ekonomik, çelik yapılar ile kıyaslandığında ise daha düşük maliyetleri olduğundan oldukça avantajlıdır.

Bu sistem ile depo alanında ürünlerinizi taşıyacak olan depo raflarınız, aynı zamanda kolon ve kiriş görevlerini üstlenmekte olup çatı ve dış cepheniz bu sistemin üzerine monte edilmektedir.
Bu sayede bina inşasına gerek duymadan hem raf ihtiyacınız hem de deponuz için gerekli olan yalıtım gereksinimlerine tam da  ihtiyaç duyduğunuz kadar  karşılanmış olur, çünkü bu durum aynı zamanda kolon ve kirişlerin meydana getirdiği alan kayıplarının ortadan kalkmasını sağlar. Üstelik tüm bunlara  %17 ile %29 arasında daha az maliyet ile daha kısa sürede ve anahtar teslimi sahip olmuş olursunuz.

Giydirme depo raf sistemlerinde, içinde kullanılması düşünülen araçlarının (Forklift vb.) özelliklerine göre koridor genişlikleri, yükseklikleri belirlenebilir. İhtiyaca göre kullanılacak alan projelendirilerek beton temel çalışması yapılır ve raf sistemi bu temele sabitlenerek sandviç  paneller ile dış cephe kapatılır.

Depo raf sistemlerinin modüler yapısı sayesinde,  istenilen yükseklikte yapılabildiği için kullanılacak alandan maksimum faydayı sağlamasının yanı sıra ek alana ihtiyaç duyulması durumunda sistemin devamı olarak uzatılması mümkün olmaktadır.

Yine bu modüler yapısındaki esneklik sayesinde deprem gibi doğal afetlere karşı dirençli olabildiği gibi istendiğinde rahatça sökülerek farklı alanlara taşınabilmektedir.

 

 0352 321 13 00


Depo Rafı

Depo Raf Firmaları

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit3866
Oluşturma 19 Nisan 2020 Pazar 20:03

 

Firma Tanıtımı
YATAY SONDAJ YÖNLENDİRİLEBİLİR YATAY SONDAJ YATAY GEÇİŞ 2M YATAY SONDAJ
Yatay sondaj üst yapıya zarar vermeden, yerin altından kılıf boru döşeme işidir. Yatay Sondaj genellikle karayolu, otoyol, trafiğe açık alanlar, göl, göller, nehirler, tren yolu, uçak fistleri kısacası kazımı yüksek maliyet veya zor olan alanlarda kullanılması tercih edilir. yönlendirilebilir yatay sondaj bunun en öncelikli amacı oturmuş hem zemini kepce ve ekskavatör yardımı ile asfaltı bozmak yerine Yatay Geçiş işlemi ile hiç bir yere zarar vermeden maliyeti daha uyguna getirerek yapılan çalışmadır.
YERDEN ISITMA BORUSU YERDEN ISITMA STRAFORU HAK ENERİ YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ
Yerden ısıtma borusu modern bir ısıtma sistemi olarak günümüzde konutlarda ve işletmelerde tercih edilen yerden ısıtma sistemlerinde tesisat kurulumu için bir nevi boru bağlantısı sağlanmaktadır. Bilhassa sulu yerden ısıtma sistemleri için gereken bu malzeme, farklı özellikler ile tercih edilerek ısıtma sistemi içerisinde kullanılmaktadır. Sağlıklı bir yerden ısıtma sistemi elde edilebilmesi için zeminin özelliklerine, kurulan sistemin boyutlarına ve kullanım ömrüne bağlı şekilde Hak Enerji olarak uygulamalarımızda gibi güçlü markaların güvencesi ile  yerden ısıtma straforu bu malzemelerin kullanımını sağlıyoruz. Bu kullanım sırasında yerden ısıtma borusu için markanın sunduğu farklı boru çeşitleri ve özellikleri ile değişen ürünler arasında tercihler gerçekleştiriliyor.
YERDEN ISITMA ALTTAN ISITMA ZEMİN ISITMA İSTANBUL YERDEN ISITMA ORG
HAK ENERJİ hizmet çerçevesi içerisinde temel olarak sulu yerden ısıtma ve elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile birlikte ev ısıtma sistemleri gibi kategoriler bulunmaktadır. Bu hizmet kategorilerini uyguladığımız noktalar kapsamında da bağımsız konutlar, apartmanlar, villalar, müstakil yapılar, stadyumlar, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, ibadethaneler ve hamamlar gibi birçok yapı yer almaktadır. Bu yapılarda yerden ısıtma sistemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamızın geniş ve uzman kadrosu tesisat ve mekanik işlemler konusunda sizlere teknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da alttan ısıtma altyapı konusunda birçok farklı konut ve çalışma alanında eknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da sulu yerden ısıtma altyapısı sağlıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır sunduğumuz güvence ile birlikte bugün önemli kurumlar ile bağlantılı şekilde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde de yerden ısıtma ve altyapı hizmetleri sağlamaya devam ediyoruz.
MUHASEBE PROGRAMI SERVİS TAKİP PROGRAMI PERAKENDE SATIŞ PROGRAMI SA YAZILIM
Tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, %100 yerli kodlama ile sizlere işletmeniz için verimlilik katacak yazılım çözümleri sunuyoruz. SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Program arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Program arayış süreciniz de tam destek yanınızdayız. Sistemimizi tanımaya çalışırken demo kurulum esnasında sizlere yardımcı olup,  program
tanıtım hizmeti sağlamaktayız. Muhasebe programı, servis takip programı ve perakende satış programı gibi yazılımlar ile pratik & avantajlı yazılım çözümleri üretmekteyiz.  
MOTORLU CAM TAVAN GİYOTİN CAM ROLLİNG ROOF SİSTEMLERİ ALMES YAPI
2003'den beri 80 den fazla nitelikli Personeliyle daima daha kaliteli sürdürebilir bir hayat sirketmizde öncelik olarak elimizde bulunan imkanlarla siz degerli müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet sağlamak önceliğimizdir. giyotin cam ve Rolling Roof gibi ürünler ile; Misyonumuz Almes Yapı olarak yüksek kalitede ürün üretmeyi hedeflemekte olup profosyonellik içinde montaj servis hizmetini sürdürmek, çevreye uygun projeler üretmek bilgi birikimimizi sizinle paylaşmak ve müşteri mennuniyetini ön planda tutmak olup; Vizyonumuz Almes Yapı olarak yüksek standartlarda ürün üretmek kaliteli iş anlayışı ile profosyonel ekiple çalışmak işinde mazeret değil çözüm üreten anlayışı ile çevre dostu çözümler üretmek sunmaktır. İsteğinize bağlı olarak tüm motorlu cam tavan alüminyum profiller naturel eloksal yada RAL Renk Kodlarına göre elektro statik toz boya ile boyanır. Polikarbon, Reflekte, Renkli vs. camlar da uygulanabilir.
BİMS BLOK BİMS FİYATLARI BRİKET KAYBİTAŞ DUVAR SİSTEMLERİ

1990 yılında Kayseri' de kurulan KAYBİTAŞ A.Ş olarak; Mimarsinan O.S.B de 50.000 m2 alanda VİBROBLOK markalı ürünlerimizle bims blok, beton parke, beton bordür, üretimleriyle de inşaat sektörüne hizmet vermekteyiz. bims fiyatları ürünümüzün kalite standartlarına uygun olmaktadır.  Vizyonumuz inşaat sektöründe Türkiye'nin en kaliteli ve sağlıklı bimsblok ve beton  taşlarını üretmek olup misyonumuz; Kalite ve hizmet anlayışımızı sürekli geliştirerek bims sektöründe yeniliklere öncülük etmek, sağlıklı yaratılmasında katkıda bulunmaktır.

ÖZEL OKUL KAYSERİ KOLEJ ÖZEL OKULLAR GENÇ SULTAN KOLEJİ
Kayseri'nin butik okulu Genç Sultan Koleji; 16 kişilik sınıflar, bire bir eğitim imkanı, sosyal okul olarak misyonumuz Geleceğe güvenle
bakabilen, akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal alanda tam donanımlı, toplumsal faydayı ön planda tutan, milli ve manevi değerlerine sahip yaşantısı ile hayata değer katacak, özgüveni yüksek lider şahsiyetler yetiştirmek olup özel okul kayseri, Kayseri özel okullar, kayseri kolej bünyesinde Yaptığımız örnek çalışma ve projelerle sürekli takip edilen ve örnek alınan, ülkenin lider kurumu olmak vizyonumuzu kapsamaktadır.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2021 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri