Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > Kayseri ye dair her şey burada. Kayseri Kent Haberleri kayseri firmaları kayseri spor. KAYSERİ KENT PORTALI / Başkan Akay'dan C Pancarına Rekor Fiyat Açıklaması
Başkan Akay'dan C Pancarına Rekor Fiyat Açıklaması

     Kayseri Şeker’de 66. Pancar Alım Kampanyasının başlaması ile birlikte, çiftçilerde de hasat heyecanı başladı.

    Kayseri Şeker tarafından Bünyan Tuzhisar’da gerçekleştirilen hasat etkinliğine katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Başkan Akay ile birlikte üreticilerin bu heyecanında yanlarında oldu. Başkan Akay burada çiftçilere bir de müjde vererek, C Pancarı için 250 lira taban fiyat açıkladı ve bu rakamın küspe, nakliye ve prim ile birlikte 325 lirayı aşacağını kaydetti.

   Düzenlenen Pancar hasat programına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Osman Canıtez, Kayseri Tarım İl Müdür Yardımcıları, Bünyan, Develi ve Tomarza Ziraat Odası Başkanları, Bünyan Müftüsü, Ak Parti ve MHP Bünyan İlçe Başkanları ve Muhtarlar ile Bünyan bölgesi çiftçileri katıldı.

   Programda söz alan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, kampanyanın başladığı günden bugüne, üretilecek toplam şekerin yüzde 20’sinin üretildiğini belirterek, 3 fabrikanın bir günde 36 bin 500 ton pancar işlediğini ve bugüne kadar ise 890 bin ton pancar işlendiğini söyledi.

   Akay, Türkiye’de henüz şeker ve pancar fiyatları ile ilgili resmi bir açıklama olmadığını da ifade ederek, şöyle devam etti; "Biz tarımsal faaliyetlerimizi sürdürürken, Türkiye’de diğer yıllardan farklı olarak, şeker ve pancar fiyatları konusunda henüz bir açıklama olmadı. Çiftçimiz ümidini kaybetmeden, gelecek açıklamayı bekliyor. Bu hafta sonu itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Kayseri’ye teşrif edecekler, ümit ediyorum inşallah bu konuda bir müjde ortaya çıkar ve hem bölgemizdeki, hem de Türkiye’deki pancar çiftçileri memnun olurlar. Çiftçilerimiz pancar fiyatları hakkında böyle bir müjdeyi beklerken, bizler de fiyatların Türkiye’deki şeker fiyatıyla bağlantılı olarak değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Şu anda Şeker Sektörü tarihinde ilk defa ithal şeker fiyatı, yerli şeker fiyatının üzerine çıktı. Bundan 8-10 sene öncesindeki yerli şeker ile ithal şekerin fiyatını karşılaştırdığımız zaman, arada yaklaşık iki katı fiyat farkı vardı, yani bizim şekerimiz daha pahalıydı. Şimdi ise ithal şekerin, yani C şekerinin fiyatı nerdeyse A şekerini geçmiş durumda. Dünyada şeker, ortalama 395 dolardan şeker satılıyor, bunun Türkiye’ye nakliyesini de düşündüğümüz zaman rakam; 450 dolara geliyor, ama bizim A şekerimiz 440 dolardan satılıyor. Ortaya böyle bir durum çıktı ve inşallah bu durumun düzelmesini bekliyoruz, çünkü bizim maliyetlerimiz fazla ve verimliliğimiz Avrupa ile kıyaslanabilir seviyede değil. Özellikle sulama maliyetlerimiz de bir hayli fazla ve bunun içinde böyle bir değerlendirme inşallah yapılır.”

   Etkinliğe katılan çiftçilerin pancar fiyatları ile ilgili kendilerinden bir açıklama beklediklerini de belirten Başkan Akay, C pancarı konusunda çiftçilere adeta müjde verdi. C pancarı için 250 lira taban fiyat açıklayan Akay, bu rakamın küspe, nakliye ve prim ile birlikte 325 lirayı aşacağını söyledi.

   Başkan Akay açıklamasına şöyle devam etti; “Etkinliğimize gelirken burada bulunan çiftçilerimiz ve diğer çiftçilerimizi temsilen gelen üreticilerimiz, bizden bu konuda bir açıklama bekliyorlar, ama A pancarı ile ilgili bir değerlendirmeyi inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız yapar diye ümit ediyoruz. C pancarı ile ilgili olarak geçen sene biz tonda 190 lira, artı olarak küspe, nakliye ve prim şeklinde bir uygulama yapmıştık ve ortalaması 260 lira seviyesine gelmişti. Bu sene ise C pancarına fiyat olarak tonda 250 lira fiyat belirledik. Tabi küspesi nakliyesi ve primiyle beraber 300 lirayı aşacak bir rakam ortaya çıkıyor, çok şükür küspe fiyatları iyi durumda, çiftçinin tonda 40 lira gibi bir geliri oluyor, ortalama olarak 35 lira gibi bir nakliye ile değerlendirildiğinde ve prim de üzerine eklendiğinde, 250 liralık pancar fiyatı aşağı yukarı 325 lira gibi bir rakama ulaşıyor. Bunun çiftçimiz açısından önemli bir adım olduğunu düşünüyorum ve biz Kayseri Şeker olarak bu manada gücümüzün en son noktasına kadar bu uygulamayı gerçekleştirmiş olacağız. Öncelikle bunun hayırlı olmasını temenni ediyorum ve inşallah darısı A pancarına ve şeker fiyatının açıklanmasına diyorum.”

   Başkan Akay’ın ardından söz alan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri Şeker’in çocukluğundan bu yana kulaklara yansıyan bir marka olduğunu belirterek, eskiden şekerin karaborsa da alınıp satıldığını ve karaborsa harici şeker almak isteyenlerin ise 3 ay önceden parasını fabrikaya yatırdığını, şekerin de 3 ay sonra ellerine ulaştığını söyledi.

    Büyükkılıç, Kayseri Şeker’in şehrin bir gururu ve en önemli değeri olduğunun da altını çizerek; “Böyle bir anlayış içerisinde Cenabı Allah, bu fabrikayı kuranlardan razı olsun, başta şehit Adnan Menderes olmak üzere tüm geçmişlerimize Allah rahmet eylesin diyoruz. İşte o dönemden bu döneme gelindi ve bu dönemde adı artık Kayseri Şeker Fabrikası olarak değil, Kayseri Şeker olarak anılmaya başlandı. Çok şükür Fabrikamız büyüdü ve gelişti. Boğazlıyan’ımızı, Turhal’ımızı yanına alarak, çeşitli sektörlerde de Kayseri Şeker, bir marka olarak anılmaya başlandı. Kayseri Şeker bizim gururumuz ve Kayseri için de en önemli değerdir, bunu daha da geliştirip büyütmek ise hepimizin birlikte bu değerimize sahip çıkılması ile olur. Eğer bu gün buraya geliyor ve sizler ile birlikte oluyorsak, işte bu anlayışımızın bir gereği olarak, sahip çıkma duygusuyla oluyor. Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımıza mesajlarını iletti, inşallah bu mesajların karşılığını bulacağını, değerlendirileceğini umuyorum. Bu yönde de beklentinizin doğru olduğuna inanıyorum, haklısınız kendi açınızdan. Sayın Cumhurbaşkanımız üreteni sever, üretenin yanında yer alır, geçmiş dönemlerden beri her zaman halkın sesini dinler, başarısının sırrı da burada yatmaktadır. İnşallah aynı anlayış içerisinde cumartesi günü misafirimiz olacak, umarım bu konu da kendisine ulaştırılır ve yerli yerince bir cevap verilir diye umuyoruz" dedi.

   Konuşmaların ardından Altı Sıralı Söküm Makinası ile hasat edilen pancarlar, Maus aracı vasıtasıyla nakliye araçlarına yüklendi. Başkan Büyükkılıç ve beraberindekiler, pancar hasadını Başkan Akay ile birlikte izleyerek, tarımda kullanılan modern ekipmanlar hakkında bilgiler aldılar.

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit45
Oluşturma 21 Ekim 2020 Çarşamba 09:19

 

Firma Tanıtımı
DEKORATİF PROFİL VE MOBİLYA KENAR BANDI
Üretim faaliyetlerine başladığı günden itibaren yaptığı yatırımlar ve izlediği başarılı pazarlama stratejileriyle MNF Plastik, kısa sürede sektörde kendine sağlam bir yer edinmiştir. Mobilya Kenar Bandı ve Dekoratif Profil üretiminde sektöre yön veren firma olmuştur.
HAKENERJİ YERDEN ISITMA REHAU BAYİ İSTANBUL ALTTAN ISITMA
Hakenerji Mühendislik olarak yerden ısıtma istanbul, alttan ısıtma istanbul ve zemin ısıtma sistemleri çözümleri adına sizlere en uygun fiyatları kaliteli ve usta işçilik ile sunmaktayız. Yıllara dayanan tecrübemiz ile sizlerin her sorunu ve talebi karşısında en iyi hizmeti sunmaya hazırız. Rehau Bayi Alman Kalitesini sizlerle buluşturuyor.
PVC PENCERE NEVŞEHİR CAM BALKON GÜRLEKLER YAPI
Gürlekler yapı Nevşehir Pvc Pencere ve Nevşehir Cam Balkon üretimi satış ve montajı yapmaktadır. Sektörünün öncü markaları olan Egepen Pvc Pencere ve Vizyon Cam Balkon kalitesini Nevşehir e ve ilçelerine getirmiştir.
DANFOSS YERDEN ISITMA DANFOSS YERDEN ISITMA BORUSU DANFOSS KAYSERİ
Danfoss Kayseri Axem Thermofloor danfoss yerden ısıtma danfoss yerden ısıtma borusu danfoss yerden ısıtma kollektörü satış ve montajını yapmaktadır. En ucuz danfoss ürünleri Hemen Arayın
YERDEN ISITMA ISTANBUL ALTTAN ISITMA ZEMİN ISITMA
Yerden ısıtma, alttan ısıtma, zemin ısıtma sistemleri sektöründe hizmet veren Abbas Mühendislik istanbul merkezli bir firmadır. Elektrikli ve sulu olarak iki çeşidi bulunan yerden ısıtma , alttan ısıtma , zemin ısıtma sistemlerinde dünyanın en önde gelen markaları rehau , danfoss, devi ürünlerini sizlere sunmaktadır.
KAYA ELEKTRONİK UYDU ALICILARI LNB REDLİNE E TİCARET SİTESİ
Kaya Elektronik olarak redline led tv, uydu alıcısı, android box, hd uydu alıcıları, lnb çeşitleri, kamera sistemleri, ses ve görüntü sistemleri, bilgisayarlar, adaptör ve akü çeşitleri, kablo çeşitleri, oto ses ve görüntü sistemleri ile hizmetinizdeyiz.
TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NETTEN SİGORTA AVANTAJLARINI HEMEN İNCELEYİN
Tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerin sunmuş olduğu sağlık hizmetlerinden faydalanmanızı sağlayan uygun fiyatlı bir sağlık sigortası türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı özel hastanelerde fark ücret ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar. Hayatınızın her anını sağlıkla yaşayın diye tamamlayıcı sağlık sigortası ile sizi ve ailenizi güvence altına alıyoruz ve SGK anlaşmalı özel hastanelerden  düşük maliyetlerle faydalanmanızı sağlıyoruz. tamamlayıcı sağlık sigortam

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2019 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 

E-Posta: bilgi@kayserikent.com