Kayseri Haberleri , Kayseri Firmaları ve Tüm Bilgiler.
ANASAYFAKAYSERİ FİRMA REHBERİ SERİ İLANLAR EĞLENCE KÜLTÜR & SANAT SPOR
Anne & Çocuk & Bebek   |   Bilim Teknik   |   Finans   |   Sağlık   |   İş & Eğitim   |   Hava & Yol   |   Resimler   |   İstatistiklerimiz   |   Reklam   |   İletişim

Önemli Linkler
Kayseri Kent Portalı > KAYSERİ FİRMA REHBERİ / ALMES PANJUR İSTANBUL DIŞTAN TAKMA PANJUR MONOBLOK PANJUR MAKASLI PANJUR
ALMES PANJUR İSTANBUL DIŞTAN TAKMA PANJUR MONOBLOK PANJUR MAKASLI PANJUR

Panjur Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Panjur, pencere dışlarına takılan ve yatay olarak açılıp kapanabilen, güneşi, rüzgârı önlemeye yarayan malzemelerdir. Ev ve ofisin dekorasyonu için pencereden ziyade panjurlar da önemlidir. Hem iç dizayn için hem de dış dizayn için önemli noktalardan biri olan panjur, camlara ve ev, ofis dekorasyonuna uyumlu şekilde seçilmelidir. Birçok farklı renk ve tasarımlarla piyasaya sürülen panjurlar arasından en şık, en kullanışlı olan panjur seçilmeli, bunu yaparken de amaca uygun davranılmalıdır.

Panjur takılacak odanın cephesine göre gün içinde güneş alıp almadığı göz önünde bulundurularak panjur seçimi yapılmalıdır. Sabah saatlerinde ışık alan odalarda dikey panjurlar kullanılır. Sabah saatlerinde vuran güneş özellikle uyurken rahatsız edici olabilir. Bu durumlarda güneşin yüze vurmaması ve uykuyu bölmemesi için panjur kullanılarak güneşten koruma sağlar. Dikey panjurlarda ise, ayarlanabilir mekanizmaları sayesinde hangi saatte odanıza güneş vurduğuna bağlı olarak buna engel olabilirsiniz.

Panjur seçilirken bir diğer önemli olan şey ise korumalı olmasıdır. Rüzgâr alan bir yöndeki odanızda panjur kullanacaksanız rüzgâra dayanıklı bir panjur seçmelisiniz. Çok fazla ek parçası bulunan panjurlar iklim koşullarına daha dayanıklı olacağından bunlardan tercih edebilirsiniz. Sert rüzgarların panjurlara vurması nedeniyle de panjurlar gevşeyerek ses çıkarmaya başlayacaktır. Panjur gürültüsüne maruz kalmamak için kaliteli panjur seçimi önemlidir.

Panjur Sistemlerinin Genel Özellikleri

Panjurlar plastik, ahşap veya metalden yapılabildiği gibi alüminyum kullanılarak da yapılırlar. Pencereleri dış etkilere karşı koruyan panjur sistemleri aynı zamanda güvenliği de sağlar. Film görevi görerek dışarıdan bakıldığında içerinin görünmesini engeller. Panjurlar kapalı konumdayken ses, ısı ve ışık yalıtımı sağlayan modelleri vardır. Soğuk havalarda çok avantajlı olan ısı yalıtımı sayesinde soğuk ve rüzgârın içeriye girmesini engelleyerek konfor sağlar.

Panjurlar farklı motorlara sahiptir ve bunlar rahat şekilde montaj edilebilir. Panjur motorları, uzun süre kullanılabilir bakım istemez. Kumandalar ile kontrol edilebilen panjurlar aşağı yukarı ve orta tuşlarıyla kontrol edilebilir. Motorsuz panjurlarda ise bu kontrol etme el ile yapılır. Aynı zamanda hırsızlığa karşı bir önlem niteliğinde olan panjurlar birçok dış etkiye karşı dayanıklıdır, eskimez ve yıpranmaz. Çelik olarak da üretilebilen panjur sistemleri belli standartlara göre üretilir. Panjur seçiminde önemli olan ise bahsedilen bu panjur modellerinden hangisinin kullanacağınız ortama uyumlu olduğudur.

Otomatik Panjurlar

Motorlu sistemler birçok üründe kullanılıyor ve hayatımızı kolaylaştırıyor. Panjurlarda da motor kullanılarak, panjur kullanımı daha kolay ve etkili bir hal alıyor. Uzaktan kumanda ile ayarlayabileceğiniz panjurlarınızı istediğinizde hareket ettirebilirsiniz. Otomatik panjurlar mağaza, işyeri, ev, dükkân ve depo gibi yerlerde kullanılır ve güvenlik amacıyla tercih edilir. Rüzgâr, yağmur ve sıcaklarda koruma sağlayan otomatik panjurlar, kötü niyetli kişilerin ev ve işyerlerinize girmesinde de caydırıcı etki yaratacaktır.

Dekoratif de olan bu panjur modelleri ısı, ışık ve ses yalıtımı da sağlayarak dışarıdaki gürültünün içeriye girmesini, ısı kaybını ve güneş vurmasını engeller. Uzaktan kontrol edilebilen panjurlarözellikle hasta ve yaşlı kişiler için kolaylık sağlar.

Monoblok Panjurlar

Monoblok panjur, dış görünümlerde estetik duran ve iç cepheye de monte edilebilecek şekilde tasarlanmış olan panjur sistemleridir. Yeni yapılarda kullanılan monoblok panjurlar plastik kutulu, yalıtımlı ve her marka pencerede kullanılabilen modellerdir. Diğer panjurlara göre farkı duvara değil de PVC pencerelere veya kapılara monte edilmesidir. Monoblok panjurlarda dış cephedeki estetik görünümü bozmamasının sebebi panjur kutusunun iç cephede yer almasıdır. Birçok renk seçeneğiyle piyasaya sunulan bu modeller strafor sayesinde ısı ve ses yalıtımı da sağlar.
Monoblok panjur kullanmanın birçok avantajı vardır.
• Ahşap desenli üretilebilirler.
• Güneş gelmesini engelleyerek içeride bulunan eşyaların solmasını engellerler.
• Monoblok panjur doğrama sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlar.
• Doğrama sayesinde estetik durur ve üzerine sineklik uygulanabilir.
• Su yalıtımına katkıda bulunur.
• Monoblok panjurlar kolay kullanımlı ve uzun ömürlüdür.
• İçeriden manuel olarak kullanılabilir.

Dıştan Takmalı Panjur

Dıştan takma panjur, binaların dış taraflarındaki kapı ve pencerelere sonradan takılabilen panjur modelidir. İki farklı şekilde üretilir bunlar oval ve karedir. Hem şık bir hava katan hem de yüksek derecede güvenlik sağlayan dıştan takmalı panjurlar her pencereye uyum sağlayabilir. Özellikle yeni binalarda kullanılan bu panjur modelleri, kordonlu veya motorlu olarak da üretilir. İstediğiniz renkte ve modelde dıştan takmalı panjur alabilirsiniz.

Yalıtımlı Panjur

Yalıtımlı panjurlar kutu iç ve dış yüzeyleri sıva ve boya ile örtülmüş olan panjur modelleridir. Bu yüzden gizli panjur görevi görürler. Panjur kutuları ısı yalıtımı da sağladığından kullanımı avantajlıdır.  Doğrama ile panjur arasına sineklik konulabilir ve böylece sineklere karşı da koruma sağlanmış olur. Ayrıca kutu montajları 3 şekilde yapılabilir. Bunlar duvardan sonra, duvar aşamasında ve sıvadan öncedir. Sıvadan önce pencere, duvar aşamasında ise tuğla üzerine kutu montajı yapılabilir. Pencere ile bir bütün oluşturan panjur kasaları ısı ve ses yalıtımını aynı anda sağlar ve basit montajıyla da kullanımı oldukça avantajlıdır.

Diğer Panjur Modelleri

Farklı ortamlarda kullanılmaya uygun birçok farklı modelde ve tasarımda panjurlar vardır. Bu panjurlardan biri klasik ipli panjur modelidir ve plastik lamelli, öne doğru makas şeklinde açılabilen, günümüzde de hala kullanılan bir panjurdur. Uygun ve ekonomik olması da tercih sebebidir.

Balkon kapama için kullanılan ve estetik duran modern balkon kapama panjur modelinin de lamelleri alüminyumdan yapılırken, kutuları paslanmaz saçtan yapılır. Yine aynı şekilde bu modelde makas sistemi ile öne doğru açılır. Garaj kapısında kullanılan otomatik panjurlar da uzaktan kumandalı ve sensörlü olup, paslanmaz saç kutusundan yapılmış panjurlardır. Güçlü motor yapısına sahiptir ve lamelleri kalın alüminyumdan yapılır.

Depo kepenk modelleri de güvenlik için kullanılan ve ektrüzyonlu lamellerden imal edilir. Özellikle güvenliği sağlamak, kötü niyetli kişileri caydırmak için kullanılan bu panjur modeli rediktörlü motor sistemi sayesinde de elektrik kesinlerinde manuel olarak açılıp kapatılabilir. Mağaza kepenk modelleri de aynı depo kepenk modelleri gibidir ve bunlar da güvenlik amacıyla kullanılır. Bunların da manuel açılabilme özellikleri vardır.

Alüminyum Panjurlar

Panjur lamellerinde alüminyum kullanılması birçok avantaj sağlar. Yağmur, kar, dolu ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan alüminyum panjurlar ısı ve ses yalıtımı da sağlar. Aynı zamanda dayanıklı olmalarından kaynaklı pencerelere gelebilecek herhangi bir darbeyi de önleyerek pencerelerin kullanım ömrünü uzatır. Alüminyum panjurlar güvenli olmakla beraber estetik açıdan da güzel görünür. Buton veya uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilen bu panjurlar kullanım kolaylığı da sağlar.

Aynı zamanda bu kumanda sayıları arttırılabilir. Kapanma sırasında bir sorun oluştuğunda da emniyet fotoseli sayesinde hareketi tersine çevirebilir. Dışarıdan açılmayan alüminyum panjurlar, kötü niyetli insanlara karşı da koruma sağlar. Aynı zamanda elektrikler kesildiğinde manuel olarak da açılıp kapatılabilirler.

Alüminyum panjurlarda paslanma olmaz ve her yapıya uygun olarak kullanılabilir. Sessiz çalışma özelliği de bulunan bu panjurlarda motorda aşırı ısınma olması durumunda termik kontrol devreye girer. Farklı renklerde üretilen alüminyum panjurlar, panjur seçiminde doğru tercih olacaktır.

0531 663 90 47

www.almespanjur.com

 Dıştan Takma PanjurMonoblok PanjurMakaslı Panjur

Sayfayi öner
Yorum Ekle
Yorumlar(0)
Hit967
Oluşturma 02 Ocak 2021 Cumartesi 20:28

 

Firma Tanıtımı
YERDEN ISITMA BORUSU YERDEN ISITMA STRAFORU HAK ENERİ YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ
Yerden ısıtma borusu modern bir ısıtma sistemi olarak günümüzde konutlarda ve işletmelerde tercih edilen yerden ısıtma sistemlerinde tesisat kurulumu için bir nevi boru bağlantısı sağlanmaktadır. Bilhassa sulu yerden ısıtma sistemleri için gereken bu malzeme, farklı özellikler ile tercih edilerek ısıtma sistemi içerisinde kullanılmaktadır. Sağlıklı bir yerden ısıtma sistemi elde edilebilmesi için zeminin özelliklerine, kurulan sistemin boyutlarına ve kullanım ömrüne bağlı şekilde Hak Enerji olarak uygulamalarımızda gibi güçlü markaların güvencesi ile  yerden ısıtma straforu bu malzemelerin kullanımını sağlıyoruz. Bu kullanım sırasında yerden ısıtma borusu için markanın sunduğu farklı boru çeşitleri ve özellikleri ile değişen ürünler arasında tercihler gerçekleştiriliyor.
YERDEN ISITMA ALTTAN ISITMA ZEMİN ISITMA İSTANBUL YERDEN ISITMA ORG
HAK ENERJİ hizmet çerçevesi içerisinde temel olarak sulu yerden ısıtma ve elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile birlikte ev ısıtma sistemleri gibi kategoriler bulunmaktadır. Bu hizmet kategorilerini uyguladığımız noktalar kapsamında da bağımsız konutlar, apartmanlar, villalar, müstakil yapılar, stadyumlar, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, ibadethaneler ve hamamlar gibi birçok yapı yer almaktadır. Bu yapılarda yerden ısıtma sistemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamızın geniş ve uzman kadrosu tesisat ve mekanik işlemler konusunda sizlere teknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da alttan ısıtma altyapı konusunda birçok farklı konut ve çalışma alanında eknik hizmetler sunmaktadır. Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da sulu yerden ısıtma altyapısı sağlıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır sunduğumuz güvence ile birlikte bugün önemli kurumlar ile bağlantılı şekilde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde de yerden ısıtma ve altyapı hizmetleri sağlamaya devam ediyoruz.
MUHASEBE PROGRAMI SERVİS TAKİP PROGRAMI PERAKENDE SATIŞ PROGRAMI SA YAZILIM
Tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, %100 yerli kodlama ile sizlere işletmeniz için verimlilik katacak yazılım çözümleri sunuyoruz. SA Yazılım pratik çözümleriyle ihtiyaçlarınızı tam manada karşılayacak kullanışlı arayüzler sunabilmeyi amaçlar. Program arayışında olduğunuz süreç içerisinde sizin için en uygun modülü saptar ve tüm soru işaretlerinize alternatif çözümler sunar. Program arayış süreciniz de tam destek yanınızdayız. Sistemimizi tanımaya çalışırken demo kurulum esnasında sizlere yardımcı olup,  program
tanıtım hizmeti sağlamaktayız. Muhasebe programı, servis takip programı ve perakende satış programı gibi yazılımlar ile pratik & avantajlı yazılım çözümleri üretmekteyiz.  
MOTORLU CAM TAVAN GİYOTİN CAM ROLLİNG ROOF SİSTEMLERİ ALMES YAPI
2003'den beri 80 den fazla nitelikli Personeliyle daima daha kaliteli sürdürebilir bir hayat sirketmizde öncelik olarak elimizde bulunan imkanlarla siz degerli müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet sağlamak önceliğimizdir. giyotin cam ve Rolling Roof gibi ürünler ile; Misyonumuz Almes Yapı olarak yüksek kalitede ürün üretmeyi hedeflemekte olup profosyonellik içinde montaj servis hizmetini sürdürmek, çevreye uygun projeler üretmek bilgi birikimimizi sizinle paylaşmak ve müşteri mennuniyetini ön planda tutmak olup; Vizyonumuz Almes Yapı olarak yüksek standartlarda ürün üretmek kaliteli iş anlayışı ile profosyonel ekiple çalışmak işinde mazeret değil çözüm üreten anlayışı ile çevre dostu çözümler üretmek sunmaktır. İsteğinize bağlı olarak tüm motorlu cam tavan alüminyum profiller naturel eloksal yada RAL Renk Kodlarına göre elektro statik toz boya ile boyanır. Polikarbon, Reflekte, Renkli vs. camlar da uygulanabilir.
BİMS BLOK BİMS FİYATLARI BRİKET KAYBİTAŞ DUVAR SİSTEMLERİ

1990 yılında Kayseri' de kurulan KAYBİTAŞ A.Ş olarak; Mimarsinan O.S.B de 50.000 m2 alanda VİBROBLOK markalı ürünlerimizle bims blok, beton parke, beton bordür, üretimleriyle de inşaat sektörüne hizmet vermekteyiz. bims fiyatları ürünümüzün kalite standartlarına uygun olmaktadır.  Vizyonumuz inşaat sektöründe Türkiye'nin en kaliteli ve sağlıklı bimsblok ve beton  taşlarını üretmek olup misyonumuz; Kalite ve hizmet anlayışımızı sürekli geliştirerek bims sektöründe yeniliklere öncülük etmek, sağlıklı yaratılmasında katkıda bulunmaktır.

ÖZEL OKUL KAYSERİ KOLEJ ÖZEL OKULLAR GENÇ SULTAN KOLEJİ
Kayseri'nin butik okulu Genç Sultan Koleji; 16 kişilik sınıflar, bire bir eğitim imkanı, sosyal okul olarak misyonumuz Geleceğe güvenle
bakabilen, akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal alanda tam donanımlı, toplumsal faydayı ön planda tutan, milli ve manevi değerlerine sahip yaşantısı ile hayata değer katacak, özgüveni yüksek lider şahsiyetler yetiştirmek olup özel okul kayseri, Kayseri özel okullar, kayseri kolej bünyesinde Yaptığımız örnek çalışma ve projelerle sürekli takip edilen ve örnek alınan, ülkenin lider kurumu olmak vizyonumuzu kapsamaktadır.
ALUMİNYUM DOĞRAMA KAYSERİ DIŞ CEPHE KAPLAMA KOMPOZİT KAPLAMA ALTUNYILDIZ ALUMİNYUM
Altunyıldız Aluminyum olarak kayseride hizmet veren firmamız; Aluminyum doğrama, dış cephe kaplama, fotoselli Kapı, kompozit kaplama çalıştığımız alanların başında gelmektedir. Silikon Cephe, bina giriş kapıları, bina içi rüzgarlık kapıları, fotoselli Kapılar, kepenk sistemleri, ofis bölmesi, panjur sistemleri gibi hizmetler ile Alüminyum Sektöründe hizmet, yenilik ve kalite konusunda öncü gelen
firmamız, ürünleri ve kaliteli hizmeti ile bilinmektedir.

 

Kayseri Haberler | Kayseri | Anne & Çocuk & Bebek | Bilim Teknik | Finans | Sağlık | İş & Eğitim | Hava & Yol | Resimler  | İstatistiklerimiz | Reklam  | İletişim

 

 

Kayseri Emlak
Kayseri Otomobil
Eleman İlanları
İş İlanları
Diğer İlanlar
• Elektronik
Kayseri Tarihi
Kayseri Coğrafyası
Kayseri İlçeleri
Kayseri Firma Rehberi
 • Demografik Yapısı
 • İl Yönetimi
 • Kültürü
 • Folkloru
 • Turizmi
 • Ekonomisi
 • Kayseri Fotoğrafları
 • Kayseri Gelenekleri
 • Kayseri Genel Bilgiler
 • Kayseri Spor
 • Kayseri Haritası
 • Kayseri İz Bırakanlar
 • Kayseri Nostalji
 • Kayseri Nüfusu
 • Kayseri Sağlık
 • Tarım Hayvancılık
 • Kayseri Ulaşım
 • Kış Sporları
 • Tuzla Gölü
 • Erciyes Spor
 • Sultan Sazlığı
 • Kayserililik
 • Kayseri de Bir Gün
 • Nöbetçi Eczaneler
 • En Güzel Mekanlar
 • Vefat Edenler
 • Kan Bankası
 • Oyunlar
 • IQ Testi
 • Reklam
 • Egzersiz Hareketleri
 • Rüya Tabirleri
 • Burçlar
 •
Şifalı Bitkiler
 • Gönül Köşesi
 • İsminizin Anlamı
 •
Sinema Salonları
 • Şiirler
 • Foto Galeri
 • İstatistikler
 • Türkülerimiz
 • Sözlük Çeviri
 •
Videolar
 • Edebiyat
 • Tiyatro
 • Konser Konferans
 • Tarihi Yerler
 • Sinema Haberleri
 • Kayseri Sinema Salonları
 • Genel Kültür Maneviyat

 Copyright © 2007 - 2021 www.kayserikent.com Tüm hakları saklıdır.

Kayserikent.com'un Amacı İnternet üzerinde Kayseri ile ilgili akla gelebilecek her türlü bilgiyi kategorilere ayırarak bilgiye kısa ve çabuk ulaşılmasını sağlamak, Kayseri de ticari, ekonomik, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplamak, günlük taze haberlerle Kayseri dışındaki Kayserilileri Kayseri de olup bitenlerden haberdar etmektir. Kayserikent.com'un Hedefi Kayseri ile ilgili bilgi arayan herkesin ilk aklına gelen kaynak olmaktır. Kayserikent.com, bu amaçla çıktığı yolda hergün daha iyiye ulaşmak için çalışmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığı? İnternet, Türkiye ve dünyada iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Artık şirketler reklam bütçelerinde internet reklamcılğınada yer ayırmaktadır. Ulaşılan hedef kitle göz önünde bulundurulduğunda internet üzerinden yapılan reklamlar diğer araçlara göre karşılaştırılamayacak kadar ekonomiktir. Geleneksel reklam araçlarından daha etkili ve ölçülebilir olması da internet reklamlarını daha etkili kılmaktadır. Neden İnternet Reklamcılığında Kayserikent.com ? Genel internet siteleri elbette daha fazla sayıda kullanıcıya hizmet vermekte, ziyaretçi sayıları günde yüzbinleri bulmaktadır. Ancak siteleri ziyaret eden kullanıcıların sizin firmanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili olma olasılıkları düşünüldüğünde reklam için harcanan paranın çok küçük bir bölümünün amaca uygun ziyaretçiye ulaştığı görülmektedir. Kayserikent.com da reklam Kayserililere doğrudan ulaşabileceğiniz en etkili araçtır. Hedef Kitlenize Kayserikent.com İle Ulaşın! Kayseri'nin en büyük şehir portalı Kayserikent.com, her ay 120.000 Kayseriliye 800.000 sayfa gösteriyor. Kayserililerin internetteki buluşma noktası Kayserikent.com, internetteki tanıtım ihtiyacınızı fazlası ile karşılamaya hazır profesyonel bir sitedir. Reklamlarınız, ayda ortalama 5000 - 10.000 basılan sektörel dergilere oranla çok daha fazla kişiye daha uygun fiyatla ulaşacaktır.

Bu site en iyi IE 5.0 üstü tarayıcılar ve 1024x768 ekran çözünürlüğü ile görüntülenir.

Web Tasarım  Kent Media

Popüler Sayfa Etiketleri

kayseri haberleri  kayseri firma rehberi  kayseri emlak  kayseri nöbetçi eczane  kayseri iz bırakanlar  kayseri katalog  kayseri sektör  kayseri mobilya  Mobilya Kayseri  Kayseri Mobilya İmalat  KAYSERİ  kayseri resim foto  Kayseri Resimleri   kayseri'de spor  kayserispor  kayseri spor   kayseri erciyes spor  Erciyes Spor   KAYSERİ HABERLER   kayseri haber  kayseri haberi  kayseri haberleri   kayseri kent haberler  Kayseri Emlak  Kayseri Gazete  Kayseri Gazeteleri  Kayseri tv  Kayseri Develi  Kayseri Yemekleri  Kayseri 


Kayseri Kent Portalı haberler firmalar ve aradığınız herşey burada. Kayseri güncel haberler ve son dakika haberleri